خبر خبر

قدرداني رئيس سازمان هواپيمايي کشوري از فعاليت مجاهدانه مديران فرودگاهي
معاون وزير راه و شهرسازي و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري گفت: "مديران و کارکنان صنعت فرودگاهي واقعاً مجاهدانه فعاليت مي کنند و من از همه آنها قدرداني مي کنم."

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران ؛ کاپیتان محمد محمدی بخش، معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، با بیان این موضوع در همایش مدیران ستادی و فرودگاهی که صبح امروز در شرکت فرودگاه برگزار شد، اظهار کرد: در جریان بازدیدهای فرودگاهی دیده ایم که با وجود کمبودهای مختلف به ویژه در عرصه نیروی انسانی؛ هم مدیران و هم کارکنان فرودگاهی واقعاً مجاهدانه کار می‌کنند و من از همه آنها تشکر می‌کنم. همکاران فرودگاهی از بهترین های موجود هستند.

وی با اشاره به مشکلات موجود در شرایط کنونی صنعت هوایی، کار کردن در این صنعت را جهاد فی سبیل الله دانست و خطاب به مدیران فرودگاهی گفت: شما در چنین شرایط دشواری صنعت را ناوبری می‌کنید و ان شاالله اجر شما محفوظ خواهد بود.

 رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تدوین برنامه راهبردی ۱۰ ساله برای صنعت هوانوردی گفت: آسیب شناسی صورت گرفته درباره سال های گذشته صنعت هوانوردی نشان می دهد که مهمترین موضوع، توجه به نیروی انسانی و آموزش آن است که به دلایل مختلف در این باره کم توجهی صورت گرفته است. لذا در اولین گام بازطراحی لازم به ویژه در زمینه احیای دانشکده و فرایند جذب و آموزش نیرو در آن صورت می گیرد.

محمدی بخش همچنین گفت: برنامه محور بودن باید سرمایه کار همه فعالان صنعت هوانوردی قرار گیرد و ما باید کاملاً متوازن و هماهنگ حرکت کنیم و از بخشی نگری پرهیز شود.

وی سپس به مقوله توسعه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در زمینه سخت افزاری و نرم افزاری اشاره کرد و گفت: برنامه‌ریزی و آسیب‌شناسی لازم در این باره با حضور معاون وزیر و رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران صورت گرفته است و خوشبختانه دیدگاه مثبتی به صنعت هوانوردی ایران در ایکائو نیز با مجموعه برنامه ها و کارهای صورت گرفته ایجاد شده است.

وی افزود: امیدوارم به چشم انداز مناسبی برای صنعت دست پیدا کنیم. البته این چشم انداز ایجاد نمی شود مگر با نگاه مسئولانه و راهبردی مدیران فرودگاهی. این نگاه در سند ۱۰ ساله ماندگار خواهد شد و ساختار صنعت هوانوردی را به قوام خواهد رساند.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری سپس به انجام پروازهای رفت و برگشت حجاج در فرودگاه های کشور پرداخت و گفت: با اشاره به این که امسال حدود ۴۰ هزار نفر به سرزمین وحی اعزام خواهند شد، انتظار می‌رود که شما مدیران فرودگاهی به این برنامه به چشم یک ماموریت الهی نگاه کنید و امیدوارم امسال بهتر از سال های پیشین این کارها صورت گیرد و یک بدرقه و استقبال خوبی از حاجیان در فرودگاه ها صورت گیرد.

به گفته محمدی بخش، هماهنگی مدیران فرودگاهی با مدیران کاروان‌ها برای ارائه خدمات شایسته به حجاج بسیار موثر است و باید توجه شود که حاجیان، مسافران حرفه‌ای صنعت هوانوردی نیستند.

وی در پایان از تشکیل ستاد عملیاتی شامل سازمان هواپیمایی کشوری، مدیریت فرودگاه امام خمینی(ره)، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان های نظارتی در آینده نزدیک برای انجام هر چه بهتر سفرهای حج خبر داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد